Şifreyi yenile

  • Para Birimi Değiştir

  • Türsab Belge No: 13312 Gezilikya Turizm

VİLLA / APART KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

1. TARAFLAR

İş bu sözleşme, www.kasrezervasyon.com sitesinden ya da telefon/mail aracılığıyla rezervasyon yapan kişiler ile (Bundan sonra MÜŞTERİ olarak anılacaktır), evini kiraya vermek isteyen ev sahiplerine aracı olmak üzere hizmet veren GEZİLİKYA TURİZM VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ arasında (Bundan sonra KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA olarak anılacaktır) yapılmıştır.

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İş bu sözleşmenin konusu, www.kasrezervasyon.com sitesinde kiralanmak üzere sergilenen ya da telefon/mail aracılığıyla KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA tarafından, MÜŞTERİ’ye özellikleri anlatılan Villa/Apart’ların kısa dönem kiralanmasıdır.

3. SÖZLEŞMENİN BAŞLANGIÇ TARİHİ

İş bu sözleşme; www.kasrezervasyon.com adresinden rezarvasyonun onaylanması ya da mail/telefon ile rezervasyon bildiriminin KAŞ REZERVASYON’a ulaşması ile yapılmış sayılır. MÜŞTERİ; rezervasyonu onaylamakla birlikte, aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılır.

4. ÖN ÖDEME-İPTAL KOŞULLARI

MÜŞTERİ’nin sözleşme konusu Villa/Apart’tan yararlanabilmesi için, konaklama ücretinin yüzde 30’unu (veya 3’te 1’ini) ödemesi gerekmektedir. Ön ödeme, rezarvasyonun yapılmasından itibaren 1(bir) iş günü içerisinde sözleşmede belirtilen hesaba yatırılır. Aksi durumda, KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA, kiralama sözleşmesinden tek taraflı bir şekilde dönerek, sözleşme konusu Villa/Apart’ı başkasına kiralayabilecektir. Ön Ödeme yapılmaması halinde, villanın başkasına kiralanması durumunda, uğranılabilecek olası zarardan KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA sorumlu değildir. Aşağıda belirtilen hesaba Havale/EFT yapıldıktan sonra teyit edilmesi rezervasyonun kontrolü açısından önemlidir.
Yapılan ön ödemenin özel hükümlerde yer alan durumlar dışında iadesi yoktur. Rezervasyon başlangıç tarihine 7 gün ve daha kısa sürelerde MÜŞTERİ tarafından özel hükümlerde yer alan maddeler hariç yapılan iptallerde KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA ödemenin tamamını tahsil edebilir. Bununla ilgili hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutmaktadır.

HESAP BİLGİLERİ
Yapıkredi Bankası
IBAN : TR61 0006 7010 0000 0075 9167 29
GEZİLİKYA TURİZM VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

5. DEPOZİTO

MÜŞTERİ; eve giriş yapmadan önce, Villalarda 1000TL, apartlarda 500 TL depozito ödemeyi kabul eder. Aksi durumda,MÜŞTERİ’nin Villa/Apart’a girişi yapılmaz ve KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA, sözleşmeden tek taraflı bir şekilde dönebilir. Uğranılan olası zararlardan KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA sorumlu değildir. Depozito alınmasının amacı; sözleşme konusu Villa/Apart’larda meydana gelebilecek , kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vb. durumunun, MÜŞTERİ tarafından karşılanacağının garanti altına alınmasıdır. Zarar, depozito bedelinden fazla ise, MÜŞTERİ zarar bedelini ödemeyi kabul eder. Aksi durumda, KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutmaktadır.

6. KONAKLAMA ÜCRETİ

MÜŞTERİ, konaklama ücretini Villa/Apart’a giriş yaparken peşin olarak öder. Kredi Kartı ile ödeme yapılamaz. Bu sebeple, MÜŞTERİ’nin nakit olarak bedeli öncesinden hazır etmesi
gerekmektedir.

7. KONAKLAMA

MÜŞTERİ; rezervasyonun ilk günü, sözleşme konusu Villa/Apart’a 15:00’den itibaren saat 22:00’a kadar giriş yapabilir. Geç gelinmesi durumunda 2 gün önceden haber verilmesi gerekmektedir.
Rezervasyon sonunda, Villa/Apart’tan çıkış saati, en geç saat 11:00’dir, en erken 08:30’dur. Erken çıkış yapılması halinde, 24 saat önceden KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA bilgilendirilmek zorundadır.

8. SÖZLEŞMEDEN DÖNME

MÜŞTERİ, herhangi bir sebeple rezervasyonu iptal ederse, teminat kendisine geri ödenmez. KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA tarafından, rezervasyon iptal edildiği taktirde; MÜŞTERİ’ye aynı sayıda kişinin konaklayabileceği 2 adet konaklama birimi seçeneği sunulur. MÜŞTERİ kabul etmediği taktirde, teminat geri ödenir. KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA bu durumda başkaca sorumluluk kabul etmemektedir. Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözlesmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir.

9. ÖZEL HÜKÜMLER

– MÜŞTERİ, sözleşme konusu Villa/Apart’ın belirtilen kapasitesinden fazla kişi ile konaklayamaz. Aksi durumda; ev sahibi ve KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA, MÜŞTERİ’yi evden çıkmasını isteyebilecektir. Bu durumda konaklama bedeli iade edilmeyecektir.
– MÜŞTERİ, evlere evcil hayvan getiremez, çevreye rahatsızlık verici eylemlerde bulunamaz. Aksi durumda ev sahibi ve KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA, MÜŞTERİ’yi evden çıkmasını isteyebilecektir. Bu durumda konaklama bedeli iade edilmeyecektir.
– MÜŞTERİ, kanun ve yönetmeliklerle belirtilen kişisel bilgileri, KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA’ya iletmekle mükelleftir.
– Villa veya apart kiralamıs olan müsteri, kiralamış oldugu villanın veya apartın cografi konumundan dolayı hosnutsuz kalması durumundan KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA sorumlu tutulamaz.
– Tüm evlerde, deprem sigortası mevcut olup, bu durumdan ev sahipleri yararlanabilmektedir. Bu sebeple, müşterilere kişisel seyahat sigortasını yaptırmaları tavsiye edilir. Evler, düzenli olarak ilaçlanmakta olup, buna rağmen özellikle bahçeli/orman içerisinde bulunan evlerde haşere olması halinde, özellikle çocuklu ailelerin gerekli dikkati göstermesi gerekmektedir.
– Ortaya çıkabilecek ve müsterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda bogulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta/dairede olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA sorumlu tutulamaz.
– İlçe, İl, Ülke ve Dünya genelinde meydana gelebilecek toplumsal etkisi bulunan ve seyahati kısıtlayan darbe, salgın, deprem, yangın ve doğal afetlerde, MÜŞTERİ veya KAŞ REZERVASYON-GEZİLİKYA, 7 iş günü önceden bildirilmek kaydıyla iki taraflı olarak ücretsiz iptal edebilir.
-MÜŞTERİ www.kasrezervasyon.com adresinde de yayınlanan bu sözleşmeyi imzalamamış olsa dahi, rezervasyona onay verip, ön ödemeyi yapmışsa, eposta, mesaj veya başka kanallarda yapılan görüşmeler esas alınacak ve bu sözleşmede bulunan tüm maddeler kabul edilmiş sayılacaktır.
– İhtilaf halinde, İstanbul icra daireleri ve mahkemeleri yetkilidir.