Şifreyi yenile

  • Para Birimi Değiştir

  • Türsab Belge No: 13312 Gezilikya Turizm

Rezervasyon Yapın
Misafirler
Yetişkin
13 yaş ve üzeri
0
Çocuk
2 ila 12 yaş arası
0
Yenidoğan
2 yaş altı
0
Kapat
Arama sonuçlarınız
1 Nisan 2020

Turkuaz Denizi ile Kaputaş Plajı-Kaş

Kaputaş Plajı Antalya’nın Kaş ilçesi ve Kalkan Beldesi arasındadır. Kaş merkeze 20 km mesafede, Kalkan beldesine 6 km mesafededir. Antalya yönünden Fethiye istikametine giderken sol tarafta kalmaktadır. Plaja yoldan ulaşmak için iki yüze yakın basamak inmek gerekir.

Kaputaş Plajı Özellikleri

Kanyondan oluşan Kaputaş Plajı’nın kanyonu üzerine yapılan yol çalışmasında 4 işçi hayatını kaybetmiştir. 4 işçinin ismi Kanyonun hemen girişinde belirtilmiştir. Kaputaş Plajı’nın çok popüler olmasının ilk sebebi doğal bir plaj olması, diğeri ise turkuaz rengidir. Suyunun berraklığı ve temizliği özellikle yaz aylarında denize girmek isteyenlerin ilk tercihlerindendir. O sebeple yaz tatilinde oldukça kalabalıktır. Kaputaş plajı dünyanın her yerinden gelen turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Son yıllarda da Popüler olmasında fotoğrafçıların ve instagramın da etkisi olduğunu söylersek yanlış söylemiş olmayız. Plaja inilmese de Kaş’a gelen hemen herkes yolda durup tepeden plajın resmini çeker ve sosyal medyada paylaşır. Kaputaş plajında işletmesini 2015 yılında Kaş Belediyesi’nin aldığı bir kafeterya bulunmaktadır. Bu işletme aynı zamanda şezlong ve şemsiye hizmeti (ücretli olarak) de vermektedir. Ancak plaja giriş ücretsizdir ve şezlong şemsiye alma zorunluluğu yoktur. Kendi imkanlarınızla plajda kalmayı da tercih edebilirsiniz. Kafeterya’da soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme alanı da bulunmaktadır.

Kaputaş Plajı’nın çok popüler olmasının ilk sebebi doğal bir plaj olması, diğeri ise turkuaz rengidir. Suyunun berraklığı ve temizliği özellikle yaz aylarında denize girmek isteyenlerin ilk tercihlerindendir. O sebeple yaz tatilinde oldukça kalabalıktır. Kaputaş plajı dünyanın her yerinden gelen turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Son yıllarda da Popüler olmasında fotoğrafçıların ve instagramın da etkisi olduğunu söylersek yanlış söylemiş olmayız. Plaja inilmese de Kaş’a gelen hemen herkes yolda durup tepeden plajın resmini çeker ve sosyal medyada paylaşır.

Kaputaş plajında işletmesini 2015 yılında Kaş Belediyesi’nin aldığı bir kafeterya bulunmaktadır. Bu işletme aynı zamanda şezlong ve şemsiye hizmeti (ücretli olarak) de vermektedir. Ancak plaja giriş ücretsizdir ve şezlong şemsiye alma zorunluluğu yoktur. Kendi imkanlarınızla plajda kalmayı da tercih edebilirsiniz. Kafeterya’da soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme alanı da bulunmaktadır.

Plaja, kendi aracınız dışında, Batı Antalya Tur Minibüsleri ile veya denizden de ulaşılmaktadır. Kendi araçlarıyla gideceklere tavsiyemiz, özellikle yaz aylarında, erken gitmeleridir. Ayrıca bir otopark alanı yoktur ve araçlar yolun kenarına park edebilmektedir. Park ücretsizdir.

Şuna eminiz ki, siz de bu muhteşem plajın turkuaz sularında denize girmeden, tatil yaptık diyemeyeceksiniz veya o ana kadar yaptığınız tatilleri en azından bir değerlendirmeniz gerekecek. Biraz iddialı oldu, umarız eğlenirsiniz.

Kaş’ta villa ve apart seçenekleri için tıklayınız.

Kategori: KATEGORİLER
Paylaş

Turkuaz Denizi ile Kaputaş Plajı-Kaş” Hakkında Düşünceler

Yoruma kapalı.